| MOQ: | 1000 PCS |
| Preço: | 0.1-3$ |
| Embalagem padrão: | Palete de plástico, caixa de papel |
| Período de entrega: | 10-20 dias |
| Método de pagamento: | TT,L/C |
| Capacidade de fornecimento: | 200000 |
Yituo plastic cream jar is specially designed for middle and high-end face cream, eye cream, facial mask, cream and other skin care products. We use high-quality and environmentally friendly materials, combined with precision manufacturing, to provide a variety of styles ranging from simple and modern to light luxury and elegance. We support comprehensive customized services and are your ideal product packaging solution.
| Product Name | Cosmetic Cream Jar |
|---|---|
| Common Material | Plastic |
| Specification | 30g, 60g, 100g |
| Dimensions | Width: 60mm, Height: 50mm |
| Manufacturing Technique | Blow Molding |
| Sealing Type | Screw Top |
| Color Options | Bottle: White, Cap: Silvery |
| Shape | Round |
| Usage | Cosmetic Cream Packing |
| Key Advantages | High Quality Raw Material, Various Surface Handling, High Custom Ability, Good Sealing Performance |
| Application | Used to hold solid substances in the form of cream or cream, as well as skincare products |
| MOQ: | 1000 PCS |
| Preço: | 0.1-3$ |
| Embalagem padrão: | Palete de plástico, caixa de papel |
| Período de entrega: | 10-20 dias |
| Método de pagamento: | TT,L/C |
| Capacidade de fornecimento: | 200000 |
Yituo plastic cream jar is specially designed for middle and high-end face cream, eye cream, facial mask, cream and other skin care products. We use high-quality and environmentally friendly materials, combined with precision manufacturing, to provide a variety of styles ranging from simple and modern to light luxury and elegance. We support comprehensive customized services and are your ideal product packaging solution.
| Product Name | Cosmetic Cream Jar |
|---|---|
| Common Material | Plastic |
| Specification | 30g, 60g, 100g |
| Dimensions | Width: 60mm, Height: 50mm |
| Manufacturing Technique | Blow Molding |
| Sealing Type | Screw Top |
| Color Options | Bottle: White, Cap: Silvery |
| Shape | Round |
| Usage | Cosmetic Cream Packing |
| Key Advantages | High Quality Raw Material, Various Surface Handling, High Custom Ability, Good Sealing Performance |
| Application | Used to hold solid substances in the form of cream or cream, as well as skincare products |